Od 21. kolovoza do 26. kolovoza 2015. godine, nastavnici i učenici iz Srednje škole Stjepana Sulimanca te učenici i djelatnici iz partnerskih ustanova bili su na studijskom putovanju „Bilje Provanse“. Putovanje je planirano u sklopu projekta Modernizacija školskih kurikuluma poljoprivrednih zanimanja u skladu s HKO „Eko bilje“. Nositelj projekta je SŠ Stjepana Sulimanca iz Pitomače, a škole partneri su SŠ “Stjepan Ivšić” iz Orahovice i SŠ Bartola Kašića iz Grubišnog Polja, Općina Pitomača i Spider Grupa d.o.o. iz Pitomače.
Putovanje je obuhvaćalo razgled kulturnih znamenitosti Nice i tržnice MARCHE AUX FLEURS sa brojnim štandovima prerađivača začinskog i ljekovitog bilja. Uslijedio je nastavak razgleda srednjovjekovnog mjesta SAINT PAUL DE VENCE opasanog zidinama na rtu između Azurne obale i podnožja Alpa kao jednog od najljepših mjesta Provanse gdje su se okupljali poznati pisci,slikari i filmske zvijezde (Jacques Prevert,Yves Montand, Marc Chagall). Posjetili smo svjetsku prijestolnicu parfema Grasse i parfumeriju Fragonard gdje smo upoznati s procesom proizvodnje: od uzgoja aromatičnog bilja preko dobivanja eteričnih ulja do krajnjeg proizvoda – vrhunskog parfema.
Uslijedio je razgled kulturnih znamenitosti još dva grada Provanse AIX EN PROVENCE i Salon de Provence gdje se nalazi Nostradamusov muzej.
Također smo posjetili grad AVIGNON i papinsku palaču te gradske zidine. Nakon razgleda Avignona uslijedila je vožnja po visoravni Luberon prekrivenoj lavandinim poljima te razgled muzeja lavande u mjestu CAVAILLON. Uslijedio je put prema CANNESU, ljetovalištu svjetske elite i poznate filmske metropole. Putovanje je završilo vožnjom uz Azurnu obalu do ljetovališta MENTON, ujedno proizvođača likera,sapuna i toaletne vodice od limuna.
Studijsko putovanje je bilo spoj razgleda kulturnih znamenitosti i proizvodnje parfema i ostalih proizvoda od aromatičnog bilja i na taj način raznolik i koristan različitim strukama nastavnika, a naročito učenicima poljoprivrednih programa.
Korisnici projekta su kroz ovo studijsko putovanje dobili pristup suvremenim tehnologijama i najnovijim dostignućima u industriji. Francuska je jaka država EU koja primjenjuje najnovije metode i tehnologije u industriji. Učeći na francuskom iskustvu jačaju se kapaciteti strukovnih škola za sustavno praćenje potreba tržišta rada i stječu se iskustva koja će potaknuti uključivanje novih sadržaja u školski kurikulum.
Aktivnosti u ovom elementu projekta doprinose ostvarenju sljedećih ciljeva projekta: (1) Osiguranje bolje dinamike osuvremenjivanja kurikuluma jačanjem kapaciteta triju strukovnih škola u Virovitičko-podravskoj i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji za sustavno praćenje potreba tržišta rada i za uključivanje novih sadržaja u školski kurikulum i (3) Razvijanje inovativnih pristupa poučavanju nastavnika da se nastavnicima omogući stručno usavršavanje u uspješnim poduzećima kroz pristup suvremenim tehnologijama i najnovijim dostignućima u industriji.